Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.
  • Gönderilen çalışmanın daha önceden yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamış olması gereklidir.
  • Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçiminde olmalıdır.
  • "Makale Gönderi Dosyaları" sekmesinde yer alan: telif hakkı devir formu, etik beyan formu ve yazar bilgi formu doldurularak imzalanmalıdır.
  • Çalışma Türkiye Medya Akademisi Dergisi'nin anasayfasında yer alan yazım kurallarına göre düzenlenmelidir. Hakem süreci tamamlanarak yayınlanması kabul görülen çalışmalar, yazar tarafından "Makale Gönderi Dosyaları" İçerisinde yer alan "Makale Şablonu"na göre uyarlanmalıdır.
  • Yazar, çalışma ile birlikte Turnitin veya iThenticate programlarıyla elde edilebilecek, intihal oranını gösteren belgeyi de göndermelidir. İntihal oranı (kaynakça hariç olmak üzere) %15’in üzerinde olan çalışmalar değerlendirmeye alınmaz ve yazarına iade edilir.
  • Türkiye Medya Akademisi Dergisi'nde çift kör hakemlik sistemi uygulandığından dolayı, yazar çalışmayı gönderirken, çalışma üzerine hiçbir şekilde ismini yazmamalıdır.

Yazar Rehberi

  1. Yayımlanmak üzere gönderilen yazılar, dergi yayın ilkeleri ve yazım kurallarına göre düzenlenmelidir.
  2. Yazarlar, gönderim için derginin web sayfasından üyelik oluşturmalıdır.
  3. Yazı gönderme işlemi yalnızca buradan gerçekleşmektedir.
  4. Gönderi işlemi “Üye Giriş” bağlantısı aracılığıyla 5 basamakta yapılmaktadır.

Articles

Section default policy

Gizlilik Beyanı

Türkiye Medya Akademisi Dergisi’nde yer alan tüm veriler (isim, elektronik posta adresleri gibi kişisel bilgiler vb.) yalnızca derginin bilimsel çalışmaları için kullanılır. Bu veriler, üçüncü kişilerle paylaşılmaz ve başka bir amaç için kullanılmaz.