Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecinde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Gönderilen çalışmaların daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış ve değerlendirilmek üzere başka bir yere gönderilmemiş olması gerekmektedir.
  • Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçiminde olmalıdır.
  • "Makale Gönderi Dosyaları" sekmesinde yer alan: telif hakkı devir formu, etik beyan formu ve yazar bilgi formu doldurularak imzalanmalıdır.
  • Çalışma, Türkiye Medya Akademisi Dergisi'nin ana sayfasında yer alan yazım kurallarına göre düzenlenmelidir. Hakem değerlendirme süreci tamamlanarak yayımlanmak üzere kabul edilen çalışmalar, yazar tarafından "Makale Gönderi Dosyaları" içerisinde yer alan "Makale Şablonu"na göre düzenlenmelidir.
  • Yazar, çalışma ile birlikte Turnitin veya iThenticate programlarıyla elde edilebilecek, intihal oranını gösteren belgeyi de göndermelidir. İntihal oranı (kaynakça hariç olmak üzere) %15’in üzerinde olan çalışmalar değerlendirmeye alınmaz ve yazarına iade edilir.
  • Türkiye Medya Akademisi Dergisi'nde çift kör hakemlik sistemi uygulandığı için yazar(lar) çalışmayı gönderirken çalışma üzerinde yazar(lar)a ait hiçbir bilgi yer almamalıdır.

Yazar Rehberi

  1. Yayımlanmak üzere gönderilen yazılar, dergi yayın ilkeleri ve yazım kurallarına göre düzenlenmelidir.
  2. Yazarlar, gönderim için derginin web sayfasından üyelik oluşturmalıdır.
  3. Yazı gönderme işlemi yalnızca buradan gerçekleşmektedir.
  4. Gönderi işlemi “Üye Giriş” bağlantısı aracılığıyla 5 basamakta yapılmaktadır.

Gizlilik Beyanı

Türkiye Medya Akademisi Dergisi’nde yer alan tüm veriler (isim, elektronik posta adresleri gibi kişisel bilgiler vb.) yalnızca derginin bilimsel çalışmaları için kullanılır. Bu veriler, üçüncü kişilerle paylaşılmaz ve başka bir amaç için kullanılmaz.