Dergi Hakkında

Amaç

Türkiye Medya Akademisi Dergisi (TÜMADER), iletişim bilimleri ve ilgili farklı disiplinlerle alakalı özgün ve nitelikli akademik çalışmaları yayınlamayı ve böylece bilimsel alanın gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Kapsam

Türkiye Medya Akademisi Dergisi (TÜMADER), Nisan ve Kasım aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanan (özel sayılar hariç), hakemli, açık erişimli ve bilimsel bir dergidir. Dergi, iletişim bilimleriyle (yeni medya, radyo, televizyon, sinema, halkla ilişkiler, gazetecilik vb.) ilgili konuların ve farklı bilim dallarının (sosyoloji, psikoloji, felsefe, siyaset bilimi vb.) iletişim alanıyla alakalı konularının yer aldığı akademik çalışmaları yayınlamaktadır.

Dergide, Türkçe veya İngilizce olarak yazılmış (diğer dillerdeki çalışmalar yayın kurulunun iznine tabidir) araştırma makalesi, derleme, çeviri, olgu sunumu, kitap eleştirisi, kitap tanıtımı, kitap kritiği ve bildiri olmak üzere bilimsel ve özgün çalışmalara yer verilmektedir. Dergide, önceden yayınlanmış, yayınlanmak üzere kabul edilmiş veya yayınlanmak için değerlendirilmekte olan yazılar kabul edilmemektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Instagram: https://www.instagram.com/turkiyemedyaakademisi/

Twitter: https://twitter.com/tmedyaakademisi 

Facebook: https://www.facebook.com/turkiyemedyaakademisi